
Randulle har signert for ODD
Odd har signert kanskje Norges største stjerne innen FIFA, Sander Austad Dale (21) bedre kjent som Randulle. Altibox eSerien
Det var en stolt klubb som endelig kunne offentliggjøre at de har signert en 3 års avtale med sin første E-sport spiller noensinne, Sander Austad Dale.
Dale, bedre kjent som Randulle skal representer Odd i forskjellige e-sport turneringer.
Hør en glad Randulle fortelle om dette i video på sin egen Youtube-kanal med nesten 140.000 abonnenter nedenfor.
E-sport er konkurranserettet dataspilling innenfor organiserte rammer med profesjonelle E-sport-utøvere. Det er verdens raskest voksende sport, og her i landet er over 400.000 personer allerede engasjert.
Åmund Røsholt i Odd, som får ansvaret for e-sportsatsningen forklarer hva denne satsningen vil innebære.
Mest Lest
-E-sport er en sport som bare vokser og vokser. Vi i Odd ønsker å bli med på dette for å skape mer interesse og engasjement rundt Odd. Vi tror dette skal gi nye inntekter og hjelpe oss å nå ut til nye grupper. At vi nå har signert Randulle, er vi svært stolte av.